26 квітня – Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

Дата: 26.04.2023 11:18

Сьогодні, 26 квітня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф. Ця подія – нагадування про небезпеку використання атомної енергетики, про героїзм ліквідаторів аварії, про наслідки, які ця катастрофа принесла довкіллю та людям.

Саме цього дня 1986 року сталася страшна аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Це – найпотужніша і найбільша катастрофа, яку коли-небудь спричиняв мирний атом. Аварія забрала життя тисяч людей і завдала непоправної шкоди екології Європи.

Через тридцять років після аварії ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті Чорнобиля.

Ця подія – нагадування про героїзм ліквідаторів аварії, про наслідки, які ця катастрофа принесла довкіллю та людям.

Згадуємо той день, дякуємо всім і пам’ятаємо всіх, хто нас рятував тоді ціною власного здоров’я та життя…