Історична довідка
Село Махнівка - є адміністративним центром об'єднаної територіальної громади. Махнівка повністю лежить у зоні лісостепу. На південь від села лежить найвища її точка — 323 метри над рівнем моря (за іншими даними, найвища точка — у селі Куманівка).
Населений пункт лежить у межах лісостепових лучно-степових, височинних і терасових ландшафтах. Рослинність злакова. Ґрунти типові опідзолені, середнього типу (45—65 б.). Типові, мало та середньо опідзолені.
Гідрологічна мережа досить густа. Прісною водою село забезпечене. Тип живлення річок — підземний та дощовий.
У селі річка Безіменна впадає у Гнилоп'ять, праву притоку Тетеріва.
Станом на 1885 рік у колишньому власницькому містечку, центрі Махнівської волості, мешкало 955 осіб, було 152 дворові господарства, діяли дві православні церкви, католицькі костел і каплиця, синагога, 4 єврейські молитовні будинки, школа, поштова станція, два заїзди, два постоялі будинки, 81 крамниця, водяний млин і вітряк, екіпажний завод; по вівторках збиралися ярмарки.
За переписом 1897 року кількість мешканців зросла до 5343 осіб (2577 чоловічої статі та 2766 — жіночої), з яких 2149 — православної віри, 2435 — юдейської, 759 — римо-католицької, існував римо-католицький костел Св. Яна Непомуцена.
1935 року назву містечка змінено на Комсомольське з відповідним перейменуванням району.
З 2015 Махнівську сільську раду очолює П. В. Кузьмінський.
12 травня 2016 року відбулась історична подія — селу повернуто його історичну шестисотлітню назву Махнівка (Постанова ВРУ № 4468).
Махнівська сільська громада єдина в районі підтримує тристоронню угоду про співпрацю з містечками країн Євросоюзу — Польщі та Німеччини. У 2006 році була підписана угода про дружбу з містом Міттенвальде (Німеччина).
23 грудня 2018 року свій вибір на користь Православної Церкви України зробила громада храму УПЦ МП Різдва Пресвятої Богородиці.