A A A K K K
для людей із порушенням зору
Махнівська громада
Вінницька область, Хмільницький район

Відділ освіти, культури та спорту Махнівської сільської ради

Згідно з розпорядженням сільського голови від 04 липня 2022 року № 62 "Про створення робочої групи з питань оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти Махнівської сільської територіальної громади" було створено відповідну робочу групу, до складу якої увійшли представники засновника, керівники органів управління освітою, фінансів та організаційно-правової допомоги, директори закладів загальної середньої освіти та старости відповідних округів.

05 липня 2022 року було проведено засідання робочої групи, на якому учасники проаналізували поточну соціально-економічну та демографічну ситуацію у Махнівській сільській територіальній громаді. За результатами даного обговорення засновнику були надані наступні пропозиції:

- для забезпечення можливості дітям Махнівської громади здобувати повну загальну середню освіту на території Махнівської громади утворити опорний заклад-ліцей;

- інші чотири заклади освіти реформувати шляхом пониження ступеню.

Протокол засідання робочої групи

05 липня 2022 року Махнівська сільська рада оголосила початок громадських обговорень даного рішення. Відповідно до абзацу другого частини другої статті 32 Закону України "Про повну загальну середню освіту" у сільській місцевості громадські обговорення проєктів рішень засновника про реорганізацію, зміну типу, ліквідацію закладу освіти тривають 1 календарний рік. Датою закінчення громадських обговорень плану реформування мережі закладів загальної середньої освіти Махнівської сільської ради визначено 04 липня 2023 року. 

Оголошення про початок громадських обговорень

12 квітня 2023 року відбулося друге засідання робочої групи, на якому розглядали звернення батьків здобувачів освіти Переможнянського закладу загальної середньої дошкільної освіти щодо відтермінування оптимізації даного закладу освіти на 1 календарний рік та питання створення опорного закладу загальної середньої освіти на території Махнівської сільської ради.  

У процесі обговорення першого питання члени робочої групи дійшли висновку, що демографічні та соціально-економічні передумови розвитку Махнівської територіальної громади, а також поточне й прогнозоване фінансування освітньої сфери з державного та місцевого бюджетів визначають необхідність продовження громадських обговорень щодо реформування закладів освіти громади. Були надані рекомендації директорам шкіл провести загальношкільні батьківські збори та педагогічні ради для роз'яснення рішення робочої групи.

Під час дискусії по другому питанню за результатами аналізу вимог законодавства та спроможностей Махнівської сільської ради було прийнято рішення про створення опорного закладу загальної середньої освіти без філій з підвезеннням учасників освітнього процесу до школи і назад.

Було вирішено доручити відділу освіти, культури та спорту Махнівської сільської ради розробити та винести на затвердження на сесії Махнівської сільської ради Положення про опорний заклад загальної середньої освіти Махнівської сільської ради.

Протокол 2 засідання робочої групи

18 червня 2023 року відбулося третє засідання робочої групи. На розгляд було винесено 3 питання: проблема перевезення учасників освітнього процесу до опорного закладу загальної середньої освіти, звернення батьків Переможнянського закладу загальної середньої дошкільної освіти та звернення батьків Безіменського закладу загальної середньої дошкільної освіти.

По першому питанню члени робочої групи, вивчивши варіанти, запропоновані фінансовим відділом Махнівської сільської ради та відділом освіти, культури та спорту Махнівської сільської ради, вирішили доручити останньому розробити та винести на затвердження сесією Махнівської сільської ради програму щодо забезпечення перевезення учнів Махнівської сільської ради.

Стосовно другого питання було розглянуто звернення батьків на "гарячу лінію" Міністерства освіти і науки України з проханням зупинити процес оптимізації Переможнянського ЗЗСДО. Це звернення прокоментувала директорка даного закладу освіти, яка надала витяги з проколів батьківських зборів, відповідно до яких батьки погодилися з наданими їм роз'ясненнями передумов та очікуваних результатів реформування мережі закладів освіти Махнівської сільської ради. 

По третьому питанню - зверненню батьків здобувачів освіти Безіменського ЗЗСДО на "гарячу лінію" Вінницької обласної військової адміністрації щодо призупинення оптимізації даного закладу на 1 календарний рік - був заслуханий коментар директора цієї школи. Він надав робочій групі витяг з результатами опитування батьків злобувачів освіти 11 класу, згідно з якими абсолютна більшість батьків проголосували за збереження 11 класу у Безіменському ЗЗСДО на 1 рік.

З урахуванням застережень та проблемних питань, висловлених присутніми на засіданні робочої групи батьками, їх звернень та наданого витягу з голосуванням, члени робочої групи вирішили взяти участь у загальношкіьних батьківських зборах у Безіменському ЗЗСДО 23 травня 2023 року.

Протокол 3 засідання робочої групи 

03 липня 2023 року відбулося четверте засідання робочої групи, на якому розглядався запит Служби освітнього омбудсмена та приймалися рішення щодо проєктів рішень оптимізації закладів загальної середньої освіти Махнівської сільської ради.

Проаналізувавши по кожному пункту зауваження Служби освітнього омбудсмена члени робочої групи дійшли висновку, що зупиняти реформування освітньої мережі не варто як з точки зору демографічної ситуації, так і з боку фінансового забезпечення розвитку закладів освіти у відповідності до вимог чинного законодавства. З батьками здобувачів освіти Безіменського ЗЗСДО, які були запрошені на засідання, була досягнута домовленість про проведення за згодою ознайомчої зустрічі їхніх дітей з потенційними однокласниками та майбутніми вчителями опорного закладу освіти.

По другому питанню члени робочої групи вирішили рекомендувати на затвердження сесією Махнівської сільської ради проєкти рішень про реорганізацію 4 закладів загальної середньої освіти шляхом перетворення в гімназії.

Протокол 4 засідання робочої групи

По завершенню громадських обговорень їх результати у формі звіту будуть оприлюднені на сайті Махнівської сільської ради

  

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь