Мова навчання та освітні програми, що реалізуються в ЗДО

Освітньо-виховний процес в Махнівському ЗДО "Ромашка" здійснюється державною українською мовою.

Махнівський ЗДО "Ромашка" у своїй діяльності керується законодавством України у сфері освіти та Базовим компонентом дошкільної освіти (нова редакція), у закладі реалізується Освітня програма від 2 до 7 років "Дитина" (наук. кер. проекту - Огнев'юк В.О., авт. колектив - Бєлєнька Г.В., Богініч О.Л., Богданець-Білоскаленко Н.І. та ін.). Також, у своїй роботі педагоги використовують інноваційні програми, методи та технології: "Розвиток мовлення дітей засобами художнього слова" (Н. Гавриш), "Технологія естетико-екологічного виховання" (Г.С. Тарасенко), "Розвиток творчих здібностей дітей на заняттях з малювання" (Л.М. Шульга), "Виховання екологічної культури дошкільників" (З.П. Плохій), "Виховання казкою" (Л.Б. Фесюкова), "Всесвіт музичних звуків" (Карл Орф).

Враховуючи вимоги Освітньої програми дітей від двох до семи років „Дитина” значну увагу упродовж року педагоги приділяють формуванню у дітей життєвої компетентності, умінню адекватно і конструктивно мислити, креативно застосовувати уміння в різних життєвих ситуаціях. З дошкільниками проводиться систематична робота, з метою формування знань, умінь та навичок, педагоги постійно шукають нові підходи та методи, які б сприяли кращому засвоєнню знань вихованцями, а самі заняття були цікавими для дітей.

Освітній процес в дошкільному закладі передбачає чергування різних видів діяльності. Організована зайнятість дітей планується з урахуванням розумового і фізичного навантаження. Основним акцентом у освітньому роботі дошкільного закладу є максимальна гуманізація педагогічного процесу.