МАХНІВСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА одна із 20 громад Вінниччини, які отримали QR-коди на виплату для внутрішньо переміщених осіб - допомогу від WFP -Всесвітньої продовольчої програми ООН

Дата: 18.04.2022 16:15

ОСНОВНІ ВИДИ ДОПОМОГИ, ЯКІ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ ГРОМАДЯНИ ПІД ЧАС ВІЙНИ

1?? ДОПОМОГА НА ПРОЖИВАННЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ

?? Допомога надається внутрішньо переміщеним особам (ВПО) щомісячно з місяця звернення на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування ???? на кожну ВПО, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, у таких розмірах ????

????для осіб з інвалідністю та дітей – 3 000 грн

????для інших осіб – 2 000 грн.

????Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.

? Допомога особам, які звернулися за її наданням до 30 квітня 2022 року включно, надається починаючи з березня 2022 року.?

????? Для отримання допомоги особа звертається до органу соцзахисту, уповноваженої посадової особи органу місцевого самоврядування або ЦНАП, або подає заяву через додаток «ДІЯ».

???? Допомога виплачується за рахунок коштів державного бюджету відповідно до постанови КМУ від 20.03.2022 № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам».

2?? КОМПЕНСАЦІЯ ВЛАСНИКАМ ЖИТЛА ВИТРАТ НА ТИМЧАСОВЕ РОЗМІЩЕННЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

???? Компенсація надається власникам жилих приміщень приватного житлового фонду ???? за безоплатне тимчасове розміщення ВПО, які перемістились після введення воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги відповідно до постанови КМУ від 01.10.2014 № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг».

??Сума компенсації становить 443 грн за кожного ВПО (14,77 грн за кожен людино-день).

????Для отримання компенсації власник житла звертається із відповідною заявою ???? до органу місцевого самоврядування.

???? Компенсація виплачується за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів та інших не заборонених законодавством джерел відповідно до постанови КМУ від 19.03.2022 р. № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг».

3?? ГРОШОВА ДОПОМОГА ДЛЯ СІМЕЙ З ДІТЬМИ ВІД ЮНІСЕФ «СПІЛЬНО»

??Допомогу можуть отримати сім’ї з дітьми (в тому числі прийомні сім’ї та батьки вихователі), ????які:

????мають 3 і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина не досягла двох років;

????мають 2 і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина з інвалідністю.

Допомога виплачується за рахунок коштів міжнародних донорів????

???? Сума грошової допомоги на місяць складає 2 200 грн на кожного члена сім’ї, але не більше як на п’ять осіб.

4?? ГРОШОВА ДОПОМОГА ДЛЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ВІД УПРАВЛІННЯ ВЕРХОВНОГО КОМІСАРА ООН У СПРАВАХ БІЖЕНЦІВ

?? Допомога надається зареєстрованим та незареєстрованим ВПО, а також постраждалому населенню на підконтрольних українському Уряду територіях, у розмірі 2 200 грн на кожну особу.

?Допомогу можна отримати у Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Львівській, Тернопільській, Хмельницькій областях.

???? Допомога виплачується за рахунок коштів міжнародних донорів.

???? Інформацію щодо отримання допомоги можна отримати за "гарячою" лінією 0-800-307-711

5?? ГРОШОВА ДОПОМОГА ДЛЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ВІД СВІТОВОЇ ПРОДОВОЛЬЧОЇ ПРОГРАМИ ООН

???? Допомога надається ВПО у розмірі 2 200 грн на кожну особу. Максимальний розмір допомоги – 6 600 грн.

????Програма лише активно починає діяти в Україні і допомогу можна отримати на сьогодні лише в окремих областях, зокрема у Вінницькій та Рівненській.

????Щоб дізнатися про цю допомогу потрібно звернутися до органів соціального захисту населення територіальної громади????.

6?? ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАСЕЛЕННЯ ПРОДОВОЛЬЧИМИ ТОВАРАМИ ТРИВАЛОГО ЗБЕРІГАННЯ

??Програма передбачає надання через обласні військові адміністрації продовольчих та санітарно-гігієнічних товарів в територіальних громадах в областях, визначених розпорядженням КМУ від 06.03.2022 № 204-р «Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми «єПідтримка»».

??Для надання допомоги обласні військові адміністрації затверджують порядок безоплатної видачі населенню продовольчих та санітарно-гігієнічних товарів, та забезпечують їх видачу власними ресурсами.

???? Закупівля зазначених товарів здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

Програма реалізується відповідно до постанови КМУ від 20.03.2022 № 328 «Деякі питання забезпечення населення продовольчими товарами тривалого зберігання в умовах воєнного стану».

7?? ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ ЧЕРЕЗ ПЛАТФОРМУ Є-ДОПОМОГА

??Платформа започаткована з метою забезпечення нагальних потреб громадян, які постраждали або були змушені змінити своє місце перебування у зв’язку з агресією росії.

????Платформу єДопомога створено Міністерством соціальної політики України за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та Програми розвитку ООН в Україні

Платформа об'єднує бізнес, державу, неурядові установи та волонтерів для надання постраждалим від війни людям.

????Для отримання допомоги необхідно подати заяву через платформу ЄДопомога.

?Особи, які хочуть допомогти громадянам, можуть також зареєструватись на платформі Єдопомога.

Інформує Наталя Квят ????

Головне управління Нацсоцслужби у Вінницькій області