На Вінниччині розпочато впровадження пілотного проєкту «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі», - Наталя Заболотна

Дата: 18.02.2022 14:20

Як повідомила Перший заступник Голови ОДА Наталя Заболотна, у Жмеринській територіальній громаді стартує впровадження пілотного проєкту «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі».

Йдеться про перших «вихователів безпеки» на Вінниччині.

Такі спеціалісти будуть постійно перебувати в школах. Вони мають стати "сполучною ланкою" між поліцейськими, рятувальниками і батьками, дітьми, адміністрацією шкіл. Саме тому буде введено посаду фахівця у цьому напрямку.

Його основний обов’язок – виявляти та запобігати негативним ризикам серед дітей та підлітків.

«Мова йде про протидію загрозам для життя або фізичного чи психічного здоров’я учнів: прояви булінгу, втягнення учня у протиправну діяльність, несприятливі впливи середовища, нездоровий спосіб життя тощо», - пояснила Наталя Заболотна.

Вона також додала, що «вихователь безпеки» навчатиме дітей та підлітків заходам пожежної безпеки, правилам дорожнього руху та навичкам безпечної життєдіяльності як під час навчання, так і в побуті.

Весь процес навчання дітей буде відбуватись у тісній співпраці з поліцейськими та рятувальниками.

Для того, щоб усе це якнайшвидше запрацювало, було підписано меморандум про співпрацю та партнерство між Департаментом гуманітарної політики Вінницької облдержадіміністрації, Головним управлінням Національної поліції у Вінницькій області, Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області та Жмеринською територіальною громадою.

«Одна громада – це лише початок. Найближчим часом будемо впроваджувати проєкт у всіх громадах Вінницької області», - підкреслила Наталя Заболотна.