Які пріоритетні пакети послуг передбачені Програмою медичних гарантій-2022?

Дата: 17.02.2022 16:16

Відповідно до Програми медичних гарантій 2022 року, як і в попередні роки, до переліку безоплатних медичних послуг включено:

• первинну допомогу — послуги у сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів;
  • спеціалізовану та високоспеціалізовану допомогу — послуги в лікарнях, наприклад, операції та перебування у стаціонарі;
  • екстрену медичну допомогу — виклик швидкої 103;
  • паліативну допомогу та медичну реабілітацію;
  • ведення вагітності та пологи;
  • програму “Доступні ліки” та програму відшкодування інсулінів.

Загалом, Програма медичних гарантій на 2022 рік включає 38 пакетів медичних послуг. За кожним з яких, передбачено певний обсяг медичної допомоги, яку лікарня має надати пацієнту безоплатно.

Цього року у фокусі Програми - охорона материнства та дитинства.

Пріоритетними залишатимуться пакети медичних послуг щодо ведення вагітності, надання медичної допомоги при пологах та допомоги новонародженим.

Окремий акцент - наданню екстреної допомоги для дітей, які потребують перевезення неонатальною бригадою.

Пріоритетними залишатимуться послуги з надання допомоги пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, зокрема лікування інсульту та інфаркту, до надання яких висуватимуться підвищені вимоги, а оплата відбуватиметься за підвищеним тарифом.

«Цього року НСЗУ запровадили новий пакет медичних послуг «Хірургія одного дня». Він дозволить застосовувати кращі практики надання медичної допомоги та зменшити час перебування пацієнта у стаціонарі. Що стосується контактування і оплати послуг від НСЗУ, то первинна ланка та екстренка уже отримує кошти», - зазначила директорка Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА Ольга Задорожна.

Варто зазначити, що тарифи за медичну допомогу збільшилися. А разом з тим, НСЗУ підвищило вимоги до медичних закладів.