На які безоплатні послуги може розраховувати пацієнт/пацієнтка при лікуванні інфаркту в рамках Програми медичних гарантій 2022?

Дата: 16.02.2022 16:49

Медична допомога при гострому інфаркті міокарда входить до пріоритетних послуг Програми медичних гарантій. Це означає, що людина з підозрою на інфаркт отримує усю необхідну екстрену діагностику безоплатно. І в разі підтвердження діагнозу - повний спектр медичної допомоги також безоплатно. За лікування інфаркту заплатить Національна служба здоров’я.
     Заклади, які уклали договір з Національною службою здоров’я на медичну допомогу при гострому інфаркті міокарда, отримують гроші за надану пацієнтам допомогу від НСЗУ за підвищеним тарифом за кожного пролікованого пацієнта чи пацієнтку.

25 194 грн - за надання медичної допомоги при гострому інфаркті міокарда без проведення стентування;

43 409 грн - із проведенням стентування. Варто зауважити, що стенти Програма медичних гарантій не покриває. Їх заклади охорони здоров’я отримують шляхом централізованих закупівель МОЗ.

На які безоплатні послуги може розраховувати пацієнт/пацієнтка при лікуванні інфаркту?
    Первиннии? огляд пацієнта/пацієнтки лікарем, оцінка загального стану та життєво важливих функціи?.
Екстрена діагностика.
Безперервнии? моніторинг стану пацієнта.
    Цілодобове проведення лабораторних досліджень: необхідні аналізи крові, визначення групи крові і резус фактору, інші лабораторні дослідження відповідно до медичних потреб пацієнтів.
Цілодобові інструментальні дослідження (КТ, МРТ, ЕКГ, ЕХО-КГ, ангіографія).
Стентування.
     Знеболення на всіх етапах діагностики та лікування.
Безоплатні ліки та лікарські засоби з Національного переліку ліків.
Медична реабілітація в гострому періоді.
     Повний перелік безоплатних послуг та вимоги до закладів, які надають допомогу по пакету “Медична допомога при гострому інфаркті міокарду” можна переглянути за посиланням: https://bit.ly/3KHvHdd (пунк 7, файл “Специфікація надання медичних послуг”).
    Підстави для отримання безоплатної медичної допомоги при інфаркті:
при доставленні бригадою екстреної медичної допомоги;
при переведенні з іншого закладу чи підрозділу;
самозвернення пацієнтів у невідкладному стані.
   Людину з підозрою на гострий інфаркт міокарда бригада екстреної медичної допомоги повинна доставити безпосередньо в той медзаклад, який уклав договір з НСЗУ на надання послуг з лікування інфаркту. Саме у такому медзакладі спроможні екстрено провести потрібні лабораторні та інструментальні обстеження. В тому числі - ангіографічне дослідження коронарних судин. НСЗУ укладає договори на лікування інфаркту лише з тими медичними закладами, які мають ангіограф.
    Знайти лікарні, які уклали договір з НСЗУ на 2022 рік за напрямом “Медична допомога при гострому інфаркті міокарда” можна на дашборді https://bit.ly/3B6dSjz, сторінка 3. У полі «Напрям, група послуг» потрібно обрати відповідний напрям – заклади відобразяться на мапі.