Щодо профілактики ботулізму

Дата: 19.06.2024 09:33

Хмільницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області відповідно Доручення Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 31.05.2024 №01-11.1.1/5/12-2024 та Доручення начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області №10/01 від 11.06.2024, «Щодо профілактики ботулізму, з метою профілактики харчових отруєнь, зокрема ботулізму, метою недопущення погіршення санітарно-епідемічної ситуації щодо харчових отруєнь, зокрема ботулізму, та керуючись законами України «Про систему громадського здоров’я», «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 818 «Про затвердження Порядку надання інформації про події та ситуації, що становлять загрозу життю і здоров’ю, санітарному та епідемічному благополуччю населення», ІНФОРМУЄ щодо необхідності:

- операторам ринку з виробництва та обігу риби та рибної продукції здійснювати вироблення лише патраної риби в літній період для зниження ризику захворювання на ботулізм;

- операторами ринку харчових продуктів дотримуватися вимог законодавства щодо безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, зокрема забезпечення гігієнічних вимог до харчових продуктів на всіх стадіях їх виробництва та обігу, проведення навчання із гігієни персоналу потужностей, який працює у зоні поводження з харчовими продуктами;

- операторам ринку харчових продуктів на агропродовольчих ринках дотримуватися вимог законодавства стосовно безпечності та окремих показників якості харчових продуктів під час реалізації риби та рибних продуктів;

- неприпустимості придбання населенням риби та рибної продукції у невстановлених (незареєстрованих) операторів ринку, що реалізують свою продукцію через інтернет мережу та в місцях стихійної торгівлі.