Повідомлення щодо виявлення диметоату в мандаринах з Єгипту

Дата: 24.11.2023 11:19

Хмільницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області відповідно листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів №11.1.3-21/24468 від 21.11.2023р. (№Вх-12697/01/23 від 21.11.2023), Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області СЗ-4.2/1673/23 від 23.11.2023 щодо інформаційного повідомлення, отримане по системі швидкого оповіщення про харчових продуктів та кормів (RASFF) від 20.11.2023 року № 2023.8018 стосовно виявлення диметоату в мандаринах з Єгипту, що експортувались з Греції (експортер: DROSERO TRADE S.M. Р.С., Giannitsa) до України (отримувач: ТОВ «Фудком», вул. Залізничне шосе 57, м. Київ, 01014; місце доставки: с. Мартусівка, Бориспільський р-н, Київська обл.,).

Додамо, що диметоат використовується в сільському господарстві для захисту від шкідників.  Зокрема, на цитрусових культурах цей  інсектоакарицид застосовують проти цитрусової білокрилки, борошнистих червців, щитівок, кліщів. Диметоат заборонено використовувати на ягідних культурах, а також плодових насадженнях, в міжряддях, де  вирощують ягоди та овочі на зелень. При потраплянні до організму він несе загрозу для роботи нервової системи людини.