Рятувальники попереджують про можливі пожежі під час жнив

Дата: 08.06.2023 15:52

На території країни незабаром розпочнеться зернозбиральна кампанія. Щоб жнива пройшли без втрат рятувальники наголошують на необхідності дотримання протипожежних заходів у місцях збирання, переробки й зберігання зернових.

Так, найчастіше основними причинами виникнення пожеж під час жнивної кампанії є необережне поводження з вогнем, випалювання стерні, а також порушення правил експлуатації машин та агрегатів.

З метою попередження виникнення пожеж і загорянь на хлібних масивах по всіх регіонах країни проводитимуться інформаційно-профілактичні заходи щодо забезпечення належного стану пожежної безпеки й підготовки сільгосппідприємств.

Рятувальники наголошують, що в період збирання врожаю категорично забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях.

У випадку, якщо лиха уникнути не вдалося й пожежа на хлібному масиві все-таки виникла, негайно потрібно повідомити пожежно-рятувальну службу за номером «101» та приступити до оборювання осередку пожежі по периметру, щоб унеможливити поширення полум’я далі. До приїзду пожежних підрозділів необхідно намагатися самостійно ліквідувати пожежу наявними силами і засобами та пристосованою до гасіння техніки

Державна служба України з надзвичайних ситуацій наголошує: у період збирання врожаю категорично забороняється: палити біля хлібних масивів; розкладати багаття на полях та поблизу них; спалювати стерню, післяжнивні залишки; полювати неподалік ланів; допускати проїзд чи стоянку техніки, окрім спеціально обладнаної, ближче, ніж за 100 м від хлібних масивів.

Крім того, дорослі повинні нагадати дітям про правила пожежної безпеки та подбати, щоб вони не бавилися з вогнем поблизу сільгоспугідь; зернозбиральна техніка має виходити в поле справною та повинна бути обладнаною первинними засобами пожежогасіння, зокрема, вогнегасниками, лопатами та мітлами-хлопушками; обов'язкова наявність іскрогасників на тракторах.