Підтримка сільськогосподарських товаровиробників для забезпечення посівної кампанії

Дата: 31.03.2022 10:59

Для підтримки сільськогосподарських товаровиробників та з метою забезпечення посівної кампанії, підтримки та активізації підприємницької діяльності у період воєнного стану, за ініціативою Президента України, Уряд вніс низку змін до Державної програми «Доступні кредити 5-7-9 %».

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.03.2022 р. №274 основні нововведення до Державної програми «Доступні кредити 5-7-9 %» стосуються підтримки сільськогосподарських товаровиробників для забезпечення посівної кампанії, а саме:

1. Програма розширена на середні підприємства з річним доходом до 50 млн євро (раніше було 20 млн євро) та на великі підприємства з річним доходом більше 50 млн євро, незалежно від кількості працюючих;

2. Максимальна сума кредиту для всіх суб’єктів підприємства збільшена з 50 млн грн до 60 млн грн з урахуванням групи пов’язаних компаній;

3. Процентна ставка – 0% річних;

4. Ціль кредитування:

· Інвестиційний кредит на придбання сільськогосподарської техніки,

· Кредит на поповнення обігових коштів для придбання насіння, добрив та пально-мастильних матеріалів.

5. Строк кредиту – 6 місяців;

6. Терміни подачі заявки на участь у програмі – до 31 травня 2022 року;

7. Розмір кредитної гарантії – 80% від суми кредиту суб’єкта мікро, малого та середнього підприємництва (крім суб’єктів великого підприємництва).

Також для підтримки та активізації підприємницької діяльності у період дії воєнного стану постановою КМУ від 18.03.2022 року №312 внесено зміни до Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%», якими передбачено наступне:

3. Процентна ставка:

· 0% річних протягом періоду воєнного стану та одного місяця після його припинення,

· 5% річних після завершення вказаного вище періоду і до кінця строку кредиту.

4. Ціль та строки кредитування:

· Інвестиційний кредит на придбання основних засобів – 5 років,

· Кредит на поповнення обігових коштів для здійснення підприємницької діяльності – 3 роки;

5. Термін подачі заявки на участь у програмі – у період дії воєнного стану;

6. Розмір кредитної гарантії – 50% від суми кредиту суб’єкта мікро, малого та середнього підприємництва (крім суб’єктів великого підприємництва).