Махнівська громада
Вінницька область, Хмільницький район

Взаємодія бізнесу з органами влади на засадах партнерства і відкритості є умовою ефективної співпраці та запорукою успішного діалогу

Дата: 22.02.2022 15:24
Кількість переглядів: 297

Сьогодні, 22 лютого, відбулось засідання регіональної Ради підприємців при Вінницькій обласній державній адміністрації.

Участь у засіданні взяли заступник Голови обласної державної адміністрації Сергій Здітовецький, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко, в.о. начальника Головного управління державної податкової служби у Вінницькій області Оксана Домерат та її заступник Олег Мартинюк, голова Регіональної ради підприємців при обласній державній адміністрації  Олександр Печалін, бізнес-омбудсмен у Вінницькій області Ігор Швець, а також члени регіональної Ради підприємців.

Заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Здітовецький зауважив про важливість розвитку малого підприємництва в регіоні, а також налагодження конструктивного діалогу між владою та бізнесом.

«Важливо зазначити, що в регіоні у малому підприємництві зайнято понад 150 тис. осіб, що становить четверту частину економічно-активного населення області. Не зважаючи на карантинні обмеження, пов’язані із COVID-19 та ускладнення умов ведення бізнесу, малий бізнес продовжує відігравати важливу роль у формуванні місцевих бюджетів. Так, сума надходжень до місцевих бюджетів від діяльності суб’єктів малого підприємництва за минулий рік збільшилась більше ніж на 17% і склала понад 3 млрд грн, а їх частка в загальній сумі надходжень до місцевих бюджетів становила майже 30%. При цьому суб’єкти малого підприємництва, які працювали за спрощеною системою оподаткування (єдиний податок), забезпечили  40 % надходження  від податків сплачених малим бізнесом», - поінформував заступник Голови облдержадміністрації.

Під час засідання Олександр Печалін представив присутнім оновлений склад Регіональної ради підприємців при облдержадміністрації, що є консультативно-дорадчим органом та основне завдання якого є взаємодія з органами влади на засадах партнерства і відкритості, а також сприяння вирішенню важливих питань бізнесу та підтримки підприємницької діяльності в області.

В ході засідання було розглянуто впровадження  реєстраторів розрахункових операцій (РРО), а також нагальні питання, що сьогодні турбують підприємців.

Як зазначив Ігор Швець , відповідно  до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій» з 1 січня 2022 року фізичні особи-підприємці зобов’язані застосовувати реєстратор розрахункових операцій (РРО) або програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО) при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу. Нововведення стосуються фізичних осіб-підприємців 2, 3 та 4 групи платників єдиного податку, незалежно від виду їхньої діяльності та рівня доходу. 

В свою чергу, Оксана Домерат повідомила, що Головне управління державної податкової служби у Вінницькій області сприяє формуванню створення механізму щодо впровадження законодавчих змін та проводить роз'яснювальні роботи у громадах області.

Крім того, Сергій Здітовецький зауважив: «Для покращення управлінської спроможності, підвищення рівня знань та навичок із актуальних питань ведення бізнесу для підприємців області за сприяння облдержадміністрації було організовано та проведено шість семінарів-тренінгів, одним  із яких семінар на тему: «Запровадження  РРО, що очікувати від  податківців та які переваги для підприємців». Семінари одночасно проводились в офф-лайн та он-лайн форматах. Але, запровадження РРО, крім необхідності навчання, потребує врегулювання і інших проблем – фінансових, технічних, сервісних».

В ході засідання було обговорено та сформовано ряд пропозицій, спрямованих на узгодження вказаних проблем, а також запропоновано розробити спільно з бізнесом державну програму підтримки підприємництва.

Крім того, цікавою темою для обговорення стала інформація про можливість створення регіонального туристичного кластеру, яку презентували під час зустрічі.

Місцем для натхнення став Державний історико-культурний заповідник «Буша», що входить до п'ятірки «туристичних магнітів» Вінниччини. Реалізація такої ідеї сприятиме створенню соціальних проектів для місцевої громади та належної інфраструктури у громаді, що, в свою чергу, дозволить збільшити туристичний потік та наповнити місцевий бюджет.

Свою чергою, Володимир Мережко зазначив, що в області реалізовується Програма розвитку туризму на 2021 - 2027 роки, яка спрямована на розвиток індустрії туризму в громадах, а також ведеться активна робота щодо промоції та популяризації туристичних об'єктів Вінниччини.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь